Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soud zamítl žalobu na migrační kvóty, za jediné řešení považuji odchod z EU

7. 09. 2017 1:39:58
Evropský soudní dvůr zamítl žalobu Slovenska a Maďarska v plném rozsahu. Dále se na úrovni EU přitvrzuje ohledně cenzury nepohodlných příspěvků na internetu. A já budu raději chudší, ale svobodný!

Teď budu trošku patetický, ale dovolím si starozákonní přirovnání odchodu Izraelitů z egyptského otroctví. Také si museli prožít 40 let na poušti a někteří žehrali, že přece jen v tom Egyptě zas nebylo tak zle... a občas měli i maso, ne pořád jen tu „jednotvárnou“ manu..., ale podstata byla v tom, že oněch 40 let na poušti mělo vychovat z národa otroků národ svobodných a zocelených lidí.

Soud zamítl žalobu Slovenska a Maďarska proti uprchlickým kvótám

A, nalijme si čistého vína..., připadá mi, že na „západě“, ale včetně naší země, se až příliš řeší ekonomika, konzum a podobně, což sem samozřejmě přišlo z dekadentní západní Evropy. Takže určitý odklon od onoho tak opěvovaného „západu“ a jití vlastní cestou, která by více zohledňovala i jiné oblasti lidského života, než peníze, peníze a zase peníze..., by nám jistě prospěly. Osobně těmito „jinými oblastmi života“ myslím třeba větší podporu komunitního/spolkového života, tradiční rodiny, většího propojení lidí v rámci pracovních kolektivů, aby byl čas, jako za starých dob..., i na nějaké to kafíčko a při práci trošku pokecat, ne jen makat jako otrok a nemít pomalu čas se ani v klidu najíst a zajít si na záchod..., a takových věcí by se našlo spousty a spousty.

A nelze pominout také menší zasahování státu do soukromého života a uhájení svobody projevu v plné míře, jak si ji většina z nás pamatuje z 90tých let, z dob pořadů typu Česká soda.

„Už nyní je však zřejmé, že součástí agendy nové eurokomisařky budou i restriktivní opatření. Gabrielová například uvedla, že provozovatelé sociálních sítí by měli přijmout větší zodpovědnost za obsah toho, co uživatelé zveřejňují. „Je třeba jasně říci, že společnosti jako Facebook nebo Twitter mají přímo povinnost se o tyto záležitosti více starat,“ uvedla eurokomisařka s tím, že více aktivní musí být v tomto ohledu také Evropská unie.“

Pokuty! Milionové! „Nové koště“ Evropské unie začalo mést, pokud jde o zveřejňování na Facebooku

A použijeme-li metodu extrapolace a vezmeme-li v potaz, jak se plíživou „salámovou“ metodou ukrajovalo z našich svobod v jiných oblastech, např. v otázce zákazů kouření, od celkem pochopitelného zákazu kouření dejme tomu v kancelářích, kde to museli trpět a dýchat všichni, včetně nekuřáků..., až k naprosto zhůvěřilému zákazu i kuřáren bez obsluhy v pivnicích, kde by to nepoškozovalo ani nekuřácké hosty ani personál..., můžeme se dostat přitvrzováním tzv. politické korektnosti a cenzury internetu třeba až do Číny. Berlín a Brusel jdou po malých krůčcích, aby si lidi snáz „zvykli“, ale cíleně a trpělivě. Pro upřesnění, EU nás zatím nenutila zakazovat kuřárny, ale ta inspirace některými západními zeměmi a odvolávání se na EU tu byly silně přítomny.

Proto považuji za jediné přijatelné řešení vystoupení České republiky z Evropské unie, a to nejpozději tehdy, až tak učiní hrdé Polsko, které má přístup k moři a hraničí se zeměmi, které v EU nejsou, takže v takovéto situaci bychom nebyli „obklíčeni“ EU, jako kdybychom vystoupili sami. A když říkám vystoupit, tak za každou cenu. Domy si postavíme sami, potraviny si vyrobíme sami, elektřinu také, s plynem a ropou se to také dá řešit bez EU (většinu plynu čerpáme stejně z Ruska...), a pokud jde o elektroniku, tak Čína už se vypracovala na poměrně solidní úroveň, už dávno neplatí, že „Made in China“ = levný šunt..., takže ono zdaleka neplatí eurohujerské heslo, že vůči našemu členství v EU není alternativa, jistě by se dala naše ekonomika transformovat z ekonomiky vyvážející hlavně do zemí EU na ekonomiku více soběstačnou a vyvážející do různých koutů světa rovnoměrněji, ne se tak upínat jen „západním směrem“..., stejně jako se podařilo převést socialistickou ekonomiku, orientovanou na východ na ekonomiku dnešní, orientovanou na západ, jen by to chvilku trvalo.

A jak správně říká jeden můj kamarád, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. A jistě se dá najít způsob, jak nebýt v EU a důstojně fungovat jako hrdý, svobodný a suverénní stát!

Autor: Adam Mikulášek | čtvrtek 7.9.2017 1:39 | karma článku: 41.91 | přečteno: 1814x

Další články blogera

Adam Mikulášek

Možná není co slavit, ale je co bránit

Tak tu opět máme 17. Listopad. Poslední dobou se rozmáhá postoj, že vlastně není co slavit a že za komunistů bylo líp. Druhá strana zase křičí něco o populistech ohrožujících svobodu a demokracii.

17.11.2017 v 20:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Adam Mikulášek

Rozdíl mezi škodlivou pozitivní diskriminací a férovým vyrovnáváním šancí

Příklad nespravedlivé pozitivní diskriminace: rasové kvóty, jež fungují tak, že „nebílý“ student se může dostat na školu na úkor „bílého“ studenta, který udělal přijímačky lépe.

15.11.2017 v 13:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 30 | Diskuse

Adam Mikulášek

„Páááňčitelko, Pepíček je xenofób! Pouštěl o přestávce Mešitu!!!“

„Maruško, jsi velmi svědomitá dívenka. Dostaneš ředitelskou pochvalu za statečnost a pětikilčo jako zvláštní odměnu. Něco hezkého si kup a přijď zas na kus řeči!“

15.11.2017 v 9:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Adam Mikulášek

VZP nechala umřít člověka na rakovinu, odmítla uhradit nákladný lék!

Bránil se soudní cestou, ale než mohla naše loudavá justice vynést verdikt, pacienta bohužel dostihla smrt na agresivní typ nádoru zvaný sarkom.

14.11.2017 v 16:53 | Karma článku: 33.86 | Přečteno: 1612 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Erik Steinn

Babiš konečně nabídl Fialovi akceptovatelnou nabídku k sňatku

ODS je v koutě, takovou nabídku nelze odmítnout!! Stát bude říti několik státních firem a agentur, jejichž ředitelem bude pan Babiš, pak už je jedno kdo bude předsedou vlády.

24.11.2017 v 11:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K omluvě náměstkyně ministra zahraničí

Řekla v televizi něco, co může být z věcného hlediska do jisté míry pravda, přesto se ale dostala do palby kritiky a hrozil jí i vyhazov. Kdyby se neomluvila.

24.11.2017 v 11:15 | Karma článku: 7.09 | Přečteno: 150 | Diskuse

Jiří Turner

Poslanecká sněmovna snů

Nutno dodat, že zlých snů, a jistě této noční můry není konec, bude představena nová vláda, kterou patrně dříve či později podpoří ti, jejichž představitelé jsou novými místopředsedy Sněmovny, tedy komunisté a okamurovci.

24.11.2017 v 11:08 | Karma článku: 9.52 | Přečteno: 199 | Diskuse

Vladimír Zeman

Vivat politikaření ve sportu.

Musím se kajícně přiznat, že o ničem jiném než je prezentováno v našich veřejnoprávních médiích, na svém blogu nepíšu. Číst si ty informace, které probíhají na liště ve spodním obrazovky, je mnohokrát zajímavější než komentované

24.11.2017 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 92 | Diskuse

Michal Svoboda

Recept na správnou koblihu. šéfkuchař Andrej Babiš.

Tento recept zvládne každý, kdo by chtěl v budoucnu manipulovat s masou pokryteckých závistivých jedinců, kteří budou vždy v nějakém kultu osobnosti.

24.11.2017 v 10:21 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 231 | Diskuse
Počet článků 497 Celková karma 35.19 Průměrná čtenost 1599

Jmenuji se Adam Mikulášek, jsem od narození nevidomý, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat tematiku zdravotně postižených, dlouhodobě nemocných, větší účast občanů na rozhodování a demokratizační procesy v této straně.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.