Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 21. ledna 2022 Běla

Proč antibabišovská komedie nefunguje

29. 06. 2017 13:17:04
Dnes jsem se dočtl, kterak „šumanovci“ vypustili další nahrávku, tentokrát o Babišově kritice Havla a „pravdolásky“. Nic lepšího si Babiš a jeho hnutí ani nemůže přát.

Již nadpis je dostatečně vypovídající:

Andrej Babiš: Ať jde pravda a láska do ***. Václava Havla chtěl velký kápo v Moskvě

Přesně v duchu naprosto pomýleného hesla „kavárny“, ne jen té pražské..., že „musíme Babišovi strhnout proevropskou masku“. Na jedné straně říkají, že Babiš ztratil původní voliče řekněme TOP 09, a naopak k němu přebíhá část voličů ČSSD či KSČM, tedy z povahy věci lidé kritičtí k hodnotám, které reprezentují skalní příznivci Václava Havla, „evropských hodnot“, a tak dále..., na druhé straně chtějí Babišovi strhávat „proevropskou masku“, což je přesně to, co potřebuje, protože pochopil, že havlovské hodnoty už dneska „netáhnou“, že žádný „konec dějin“ nenastal, ba naopak, že dějiny současnosti ukázaly odvrácenou stranu těchto hodnot, stačí zmínit rozvrácenou severní Afriku a blízký východ v důsledku různých „humanitárních bombardování“, v čehož důsledku posílil islámský fundamentalizmus a terorizmus.

Vždyť o čem jiném vypovídá drtivý pokles volebních preferencí u ČSSD? Že mezi běžnými lidmi popularita havlizmu a euronadšenectví silně utrpěla. A právě onen výrazně veřejně ventilovaný příklon k havlizmu a Bruselu od části sociálních demokratů vehnal spíše eurokritické levicové voliče do náruče Babiše či jiných politických subjektů, ať už eurokritických opravdu, nebo jen navenek. Babišovi stačilo tohle sledovat a své veřejné vystupování tomu přizpůsobit. Pochopil, že koketování s žižkovskými „klinikáři“ či s pozváním Sorosovy univerzity do Prahy mu body nepřinese, protože euronadšenci už ho volit nebudou, pochopil, že naopak potřebuje působit jako obhájce českých národních zájmů, ovšem umírněnější než třeba Tomio Okamura, aby získal „lidový mainstream“, který je sice naštvaný na Brusel, bojí se masové imigrace, ale ještě se dostatečně nezradikalizoval, aby v nějaké velké míře podporoval silně národovecké politické subjekty. Zkrátka, nejsme ani jako Němci, ale (zatím) ani jako třeba Maďaři, jsme tak někde mezi.

Jenže právě proto, že antibabiš vychází většinou ze silně probruselských kruhů, ať už na levici či na pravici..., nemůže fungovat, neboť tito lidé nedokážou překročit vlastní stín a jít na věc „z opačného konce“. Nejsou ochotni mu připomínat koketování s žižkovskými squattery, kteří si dělají z právního státu, soudů a policie „dobrý den“, protože skrytě s těmito squattery často sympatizují, ačkoli se stále ohánějí tím, že „pravidla se musí dodržovat“. Stejně tak zcestná byla kampaň ohledně „Babišovy řepky“, protože proevropští „antibabišovci“ už jaksi zapomněli, že až dosud jim řepka nevadila. Vždyť ji dotuje Brusel, a „musíme jako správní ekologové a Evropané podporovat obnovitelné zdroje včetně biopaliva jménem řepka olejka“.

Kdyby „antibabišovci“ svůj stín překročit dokázali, mohli by třeba hlásat, a s tím osobně naprosto souhlasím, že žádný opravdický český ani slovenský patriot (když už se naráží na Babišův slovenský původ), by se nenechal „koupit Bruselem“, nepěstoval by Unií silně dotovanou řepku, ale místo toho by více podporoval potravinovou soběstačnost, nebo by pěstoval třeba chmel, když jsme ten „národ pivařů“. Ale oni si místo toho hrají divadýlko ve stylu – za řepku může jen a pouze „zlý Babiš“, ale Brusel je „naprosto bez viny“. Neslyšel jsem od nich třeba to, že kdyby Brusel více dotoval dejme tomu chrpu než řepku, tak bychom dneska „viděli modře“ místo „žlutě“.

Takže, dámy a pánové, přeji příjemnou podívanou dalšího dílu komedie pod názvem Antibabiš a la kavárna.

Autor: Adam Mikulášek | čtvrtek 29.6.2017 13:17 | karma článku: 39.77 | přečteno: 2279x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Frantisek Stanek

Jednáni ministrů Lavrov a Blinken zpečetí pan Putin a Biden. Prezidenti RF a USA.

Pátek 21.1.2022 se rozhodne jaká odpověď se rýsuje vzhledem k těžkým rozhovorům. Mezi USA a RF. Bylo by dobré si uvědomit že RF a USA se dohodli, že vzájemně nepoužijí ATOMOVE zbraně. Doufám, že mezi ně patří i ty slabě obohacené.

21.1.2022 v 0:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Karel Vašíček

Česká televize - komunikace nebo nekomunikace- lhaní ombudsmana České televize

27. prosince loňského roku jsme si připomínali 450. výročí narození Johanna Keplera. K tomuto výročí jsem vydal jeho text Nové stereometrické výpočty vinných sudů. 10. ledna proběhl na půdě Keplerova gymnázia seminář k tomuto výro

20.1.2022 v 19:46 | Karma článku: 11.54 | Přečteno: 228 | Diskuse

Karel Trčálek

A z Farského je nakonec morální ikona a hrdina...

Jak málo kdysi stačilo A. Babišovi, aby se stal nezpochybnitelnou morální ikonou a hrdinou, jak se teď morální ikonou a hrdinou stal J. Farský a úplně zadarmo...

20.1.2022 v 17:37 | Karma článku: 13.66 | Přečteno: 248 | Diskuse

Karel Trčálek

Korespondenční hlasování otevírá dveře volebním podvodům TOP 09 v čele s M. Pekarovou

Před časem jsem někde četl, že korespondenční hlasování má především umožnit, aby se TOP 09, v čele s M. Pekarovou, mohla dopouštět masívních volebních podvodů na všech pěti světadílech zeměkoule

20.1.2022 v 16:33 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 248 | Diskuse

Jan Jirků

Na Rusko se řítí katastrofa

Rusko se téměř jistě nevyhne obrovským ekonomickým, sociálním, demografickým, zdravotním a jiným otřesům v nadcházejícím roce. Před hněvem lidu může Kreml zachránit pouze krátká vítězná válka.

20.1.2022 v 12:16 | Karma článku: 22.88 | Přečteno: 915 |
Počet článků 497 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1622

Jmenuji se Adam Mikulášek, jsem od narození nevidomý, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat tematiku zdravotně postižených, dlouhodobě nemocných, větší účast občanů na rozhodování a demokratizační procesy v této straně.

Najdete na iDNES.cz