Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Čr neexistuje rovnost před zákonem

19. 04. 2017 10:48:48
A nejvyšší představitelé státu dělají, jako by o tom nevěděli! Jde o tzv. aktivisty z bývalé žižkovské kliniky, jimž soud uložil nezákoně obývaný objekt opustit.

Když se člověku udělá špatně a lehne si na veřejnou lavičku třeba na brněnském Náměstí Svobody, tak policie během pár minut koná. Když si založím jen tak bez povolení třeba chráněnou dílnu pro postižené, stát mě bude stíhat pro nepovolené podnikání.

Ale tak zvaní aktivisté si mohou vesele obsadit nějakou budovu, která jim nepatří, tvrdit, že jejich aktivity jsou „ve veřejném zájmu“, že „pomáhají lidem“, což je údajně opravňuje k vysmívání se policii, úřadům, soudům, ale vlastně všem našim občanům!

To už je komické. Zákonný majitel budovy „Kliniky“ popsal, co ho teď čeká s aktivisty

Kde pak, není to komické, ale spíš tragické. Tzv. aktivisté svým jednáním totiž každému sdělují: „Chachá, já jsem něco víc než ty, jsem aktivista, takže pro mě, na rozdíl od tebe, nějaké pitomé zákony neplatí a nějací soudci, byrokrati a fízli..., ať se jdou vycpat.“

Podobně se od února 1948 chovaly komunistické tzv. akční výbory, které zvysoka kašlaly na nějaké zákony, které beztak zavedli „třídní nepřátelé“, „buržousti“ a „vykořisťovatelé“..., a členové těchto akčních výborů podle libosti vyhazovali novináře z redakcí, studenty a učitele ze škol či úředníky z úřadů. A vše z jejich pohledu „v zájmu veřejného blaha“, resp. „v zájmu dělnické třídy“. A co dělají „klinikáři“? Připravují něčemu podobnému půdu tím, že také beztrestně porušují zákon „v zájmu obecného dobra“. Začne to obsazením jedné budovy, bude to pokračovat devastací podlahy kulturáku, který umožní koncerty kapely Ortel, samozřejmě za tiché tolerance většiny politiků, mlčení přece znamená souhlas..., a čím to skončí? Vyhazováním „islamofobů“ z univerzit, ačkoli nepřednášejí o náboženství, ale třeba o komárech? Vytvářením nějakých anarchistických „revolučních gard“, které budou třeba zapalovat auta u hospod, jejichž majitelé podle názorů anarchistů „vykořisťují“ své zaměstnance? Budou se stavět gulagy pro tzv. „xenofoby“?

Žádný prostor náckům! Zakažte příznivcům AfD vstup do restaurací! Nevěřícně jsme sledovali, jak se v Berlíně demonstruje proti xenofobii

„Demonstrace se po boku německé Antify zúčastnili také členové německé komunistické strany (DKP) a němečtí salafističtí muslimové.“

...

„Dále hovořila směrem k provozovatelům restaurací, od kterých za Antifu požadovala zákaz vstupu příznivců AfD.“

Obávám se, a myslím to smrtelně vážně, aby tzv. klinika nebyla prvním krůčkem k tomu vyzývat majitele restaurací, aby diskriminovali zákazníky podle politického přesvědčení, resp. Trestali je za členství v oficiálně povolené politické straně. A pokud restauratér neposlechne..., tak co? Někdo mu vymlátí okna? Budou mu „revoluční buňky“ blokovat restauraci? Zapalovat auta zákazníků, že do takové „náckovské“ hospody vůbec chodí???

Srovnejme s poněkud jiným, ale podobným případem u nás, kdy majitelka jistého penzionu chtěla dávat slevu příznivcům pravice. A málem ji žalovali za „podněcování k nenávisti“, což je zase totální úlet policie v opačném gardu, protože diskriminační chování nerovná se podněcování k nenávisti, může to třeba být jen projevení sympatií k lidem určitého politického názoru, které je sice v rozporu s předpisy, ale s podstatně mírnějším postihem než podněcování k nenávisti.

„Protizemanovský“ penzion vyšetřují kvůli slevě pro pravicové hosty

Ale samotní „klinikáři“ nejsou tím hlavním problémem, kde pak. Ten nejhorší průšvih vidím v nečinnosti našich nejvyšších politiků!!! Právě ti by měli občanům jednoznačně říci, že se vší mocí zasadí o to, aby zákony platily pro všechny stejně. Pokud jsou přesvědčeni, že aktivisté z kliniky konají prospěšné věci, ať zákonnými prostředky bojují za to, aby vlastník (SŽDC) oficiálně aktivistům budovu pronajal. Pokud jim naopak tito aktivisté vadí, ať bojují za vyklizení objektu. Ale ta nejzhůvěřilejší možnost je strkat hlavu dopísku před pošlapáváním úcty k demokraticky schváleným zákonům, předpisům a rozhodnutím soudů. Jen tím ukazují vlastní nedostatek úcty k dodržování pravidel..., případně to, že je jim naprosto ukradený princip rovnosti všech občanů před zákonem, hlavně, aby si neznepřátelili voliče z žádného „tábora“.

A následky? Demoralizace společnosti, ještě větší nedůvěra veřejnosti ne jen k politikům, ale ke státu a státním institucím obecně, neúcta k autoritám a pocit, že když mě neochrání stát, musím se chránit sám a vzít zákon do svých rukou..., jako ti, kteří protizákonně zabírají cizí budovy, zapalují auta před restaurací, jejíž majitel jim „leží v žaludku“ nebo ničí kyselinou halu, kde má vystupovat jim politicky nepohodlná kapela.

A pak se budou různí pseudointelektuálové podivovat, jak je možné, že lidi ztrácejí důvěru ve svobodu a demokracii. Tak tady je jedna z mnoha příčin tohoto fenoménu, vážení!

Autor: Adam Mikulášek | středa 19.4.2017 10:48 | karma článku: 36.35 | přečteno: 1105x

Další články blogera

Adam Mikulášek

Negativní karma? Jsem pro.

I přesto, že jsem jeden z těch kontroverzních bloggerů, jejichž články by se pravděpodobně často dostávaly do hypotetického žebříčku „Top antikarma“. Ne, nejsem masochista, ale...

23.10.2017 v 13:25 | Karma článku: 9.03 | Přečteno: 173 | Diskuse

Adam Mikulášek

Nedostatek másla zasáhl i Francii, o bruselské vině však ani slůvko

Zatímco u nás se nadává na zdražení másla, v bohaté Francii mají problém s jeho nedostatkem. Jen další důkaz, že dotační eurosocializmus má podobné slabiny jako ten náš minulý, jen máslo místo toaleťáku...

23.10.2017 v 8:47 | Karma článku: 26.93 | Přečteno: 630 | Diskuse

Adam Mikulášek

Nejít s Babišem je nadřazení zájmů stranických nad zájmy naší země!

Babiš, Okamura a KSČM v součtu dosáhli téměř ústavní většiny, takže sestavit většinovou vládu bez podpory jednoho z těchto subjektů nelze. V řádu měsíců má začít pro nás důležité jednání o azylové reformě EU.

22.10.2017 v 16:30 | Karma článku: 34.14 | Přečteno: 1150 | Diskuse

Adam Mikulášek

Sobotkovské křídlo: ČSSD malá, ale „naše“

Místo poučení po debaklu sobotkovského vedení v krajských volbách 2016 se začal dělat jeden přešlap za druhým. Na jednu stranu chlácholení ohledně migrace, na druhou stranu touha přimknout se k „tvrdému jádru“ EU...

22.10.2017 v 12:05 | Karma článku: 33.50 | Přečteno: 2441 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

A tak si znovu hrajeme na podivnou demokracii ?

Demokracie by měla být taková nějaká vláda lidu. V současné době tyto principy odcházejí do pozadí při ukončování současné etapy společenského vývoje.Bohužel se svět dělí na lid jakési V.I.P. kategorie,a ty ostatní.

23.10.2017 v 14:39 | Karma článku: 7.18 | Přečteno: 557 | Diskuse

Vašek Peričevič

Petr Kramný vinen či nevinen VI.

Chci Vás dnes seznámit s dokumentem, který nám slouží v základních bodech, jako argumentace o pochybnostech v trestní věci Petra Kramného.

23.10.2017 v 13:16 | Karma článku: 18.55 | Přečteno: 496 | Diskuse

Bohumila Truhlářová

Co se dobře prodává

A jsme v tom zase. Velké téma: co nejde, co určitě nepůjde, jak se co určitě nepodaří. A pokud se něco dobrého podaří, tak je to vlastně škoda, protože bublina by nešla víc a víc nafukovat, noviny by neměly o čem psát.

23.10.2017 v 10:00 | Karma článku: 5.78 | Přečteno: 96 | Diskuse

Veronika Valíková

Milá ODS...

Od Tvého vzniku volím buď Tebe, nebo lidovce, podle toho, kdo mě více dožere. Letos jsem ovšem volila především dva učitele - Petra Fialu, vystudovaného češtináře, a Václava Klause juniora, původně matikáře i ředitele gymnázia.

22.10.2017 v 16:18 | Karma článku: 33.19 | Přečteno: 1434 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdy se přestaneme dělit na pravici, levici a opozici ? Až dostaneme rozum !

V komentářích po volbách se to hemží silnými slovy. Pořád přetrvává snaha stará více než 30 let,kdy se svět dělil na pravici a levici.Obě strany barikády na sebe plivali a považovali se za morální vítěze.

22.10.2017 v 10:34 | Karma článku: 8.63 | Přečteno: 319 | Diskuse
Počet článků 462 Celková karma 35.06 Průměrná čtenost 1594

Jmenuji se Adam Mikulášek, jsem od narození nevidomý, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat tematiku zdravotně postižených, dlouhodobě nemocných, větší účast občanů na rozhodování a demokratizační procesy v této straně.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.