Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Marksové nevoní vnitrostranická demokracie

20. 02. 2017 10:52:38
Ministryni se zjevně nelíbí, že se Jeroným Tejc, demokraticky a plně v souladu se stanovami, rozhodl kandidovat na 1. Místopředsedu ČSSD jako vyzyvatel pana Chovance a získal nominaci několika krajů.

Paní ministryně si zjevně vnitrostranickou demokracii představuje ve stylu písničky – Jak mi dupou králíci – předseda rozhodne, koho chce mít ve vedení, a když má někdo jiný názor, byť je to několik krajských organizací strany, např. že by statutárním místopředsedou měl být Tejc místo „Sobotkova“ Chovance, tak je „machr na vynášení vnitrostranických sporů“ a „musí být“ pošpiněn.

Krýt Sobotkovi záda má Chovanec. Tejc je machr na vynášení, říká Marksová

Navrhuji tedy paní ministryni, která se tímto rozhovorem, jejž sdílela i na svém FCB profilu, pasovala na „machryni na vynášení vnitrostranických sporů“, aby na sjezdu navrhla radikální změnu stanov. Zrušme stranické sjezdy, bez tak jsou jen „žvanírna“... jako parlament... a nechť o složení předsednictva strany rozhoduje ÚV KSČ, pardon, ÚVV ČSSD, a to tak, že předseda strany jmenuje budoucí předsednictvo, které pak ÚVV buď schválí, nebo bude vyměněn, tedy nikoli předseda, ale ústřední výkonný výbor, protože „páchá vnitrostranické neshody“.

Co mě se týče, vypovídá to něco o přemýšlení tzv. „progresivní levice“ a jejím postoji k demokracii, ať už ve státě či ve straně. Tento názorový proud v ČSSD reprezentuje zejména spolek Idealisté.cz, jehož je podle mých informací paní Marksová členkou. Sám jsem poznal, jak Idealisté dokážou urážet a ponížit bývalého kámoše jen proto, že nesouhlasí s masovou migrací, kterou rozjela paní Merkelová. Právě jejich útočnost a neochota se normálně bavit bez osobních útoků, výpadů a vyhazování z přátel na Facebooku, byla jednou z příčin, že jsem pochopil nebezpečnou a sektářskou povahu této ideologie, kterou její kritici (včetně mé maličkosti) nazývají „neomarxizmus“ či „kulturní marxizmus“, popř. „sluníčkářství“, oni sami se pak nazývají jako „progresivní levice“, „autentická levice“ apod., přičemž tradičněji či konzervativněji smýšlející levičáky vůbec za levičáky nepovažují, ti jsou pro ně „nahnědlí“.

Dlouho jsem nechtěl spolek Idealisté veřejně kritizovat, protože stále si pár jeho členů vážím, navíc jsem nechtěl ještě přiživovat vnitrostranické neshody, ale to, co předvedla Michaela Marksová, se stalo pro mě onou pověstnou poslední kapkou. K tak nehoráznému znevažování vnitrostranické demokracie a delegátů sjezdu, kteří patrně podle ní mají jen jako loutky zvednout ruku pro ty kandidáty, které jim nařídí předseda strany..., k tomuhle už jako člen ČSSD mlčet nemohu a nechci!!!

Pro ilustraci zde uvedu radikálně feministickou perličku z rozhovoru, jehož se účastnil i Radim Hejduk, předseda spolku Idealisté.cz s komunistou Skálou a Horákovou od Zelených:

Hejduk: Je otázka, zda jde o radikální levici, když jde o stranu, která má pohraničníky a břinká na struny sexismu, když se ptá Moniky Horákové, jestli

je slečna. To je radikální levice?

Skála: Počkejte. To je špatně, že jsem se zeptal? Slečna a paní snad není urážka. To je asi nějaká má obstarožní výchova, v tom není politická pozice.

Horáková: Je to politická pozice. Feminismus patří k levici, sexismus k ní nepatří a ptát se někoho, zda je slečna nebo paní, je sexismus, protože tím

zkoumáte, zda jsem vdaná nebo nejsem. Jsou i země, kde se rozlišuje, zda je žena panna. Můžete se ptát, jste panna, slečna, nebo paní.

Skála: Možná jste si povšimla, že takto jsem se netázal.

Horáková: Ale může to takto skončit, když to dovedete do extrému.

Skala: Jestli jsem se Vás dotkl, tak to se omlouvám. Netušil jsem, že to může dělat takovou bouři ve Vaší duši.

Horáková: Je to ponižující, je to stereotyp, který je ve společnosti stále zakotvený.

Autor: Adam Mikulášek | pondělí 20.2.2017 10:52 | karma článku: 27.65 | přečteno: 880x

Další články blogera

Adam Mikulášek

Násilí v křesťanství a v islámu

Častokrát slýchávám argumenty typu – co „kopete“ do islámu, vždyť inkvizice, křižácké výpravy, náboženské války mezi katolíky a protestanty, všechna náboženství jsou přece stejná. Já nesouhlasím.

24.3.2017 v 10:31 | Karma článku: 28.00 | Přečteno: 780 | Diskuse

Adam Mikulášek

Proč lidi kupují šizené párky z Německa?

Už léta, ale v poslední době zvýšenou měrou, se propírá skutečnost, že např. z Německa sem hypermarkety „dováží“ nekvalitní potraviny, a mluví se o jejich různé kvalitě pod „stejnou značkou“.

23.3.2017 v 9:48 | Karma článku: 19.92 | Přečteno: 652 | Diskuse

Adam Mikulášek

Je česká zem ještě v Evropě nebo již v Antarktidě?

Osmanský velkovezír zahraničí vyhrožuje Evropě janičářskými nájezdy, ergo svatou vojnou, takže předpokládám, že je-li naše vlast evropskou zemí (myšleno zeměpisně...), tak adekvátním způsobem odpoví.

22.3.2017 v 19:16 | Karma článku: 27.86 | Přečteno: 600 | Diskuse

Adam Mikulášek

Jih Evropy prý utratil peníze za ženy a alkohol, říká Dijsselbloem!

Aneb arogance europapalášů z bohatých EU-zemí nezná mezí. Tuhle „perlu měl „vyplodit“ šéf euroskupiny Jeroen Dijsselbloem z poražené holandské Strany práce!

22.3.2017 v 11:09 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 731 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Opět přecházíme na letní čas

Týdeník RESPEKT (12,6) se ptá občanů, zda má pro nás v současnosti přechod na letní čas nějaký přínos. A pokud má, pak jaký?

24.3.2017 v 23:14 | Karma článku: 6.42 | Přečteno: 137 | Diskuse

Monika Pilloni

Libye, 240 utopených imigrantů. Stopnutí dohody Libye s Itálií.

Nové tragické ztroskotání na moři v Libyi. Neziskovka Proactica Open Arms uvádí, že se utopilo asi 240 imigrantů. Našlo se zatím 6 těl afričanů. Soud v Tripolisu bloknul dohodu o spolupráci na snížení příjezdů k Italskému pobřeží.

24.3.2017 v 18:33 | Karma článku: 29.65 | Přečteno: 1353 | Diskuse

Jan Lunga

Proč se ti Rusové na hranicích s Ukrajinou tak urputně brání?

Také je vám konflikt, který vznikl na hranicích Ruska a Ukrajiny nepříjemný? Ano? Tak potom jsme na stejné lodi. Dost jsem o tom přemýšlel, ale až teprve v poslední době tomu začínám trochu rozumět, aniž bych byl nějaký Putinovec.

24.3.2017 v 17:49 | Karma článku: 30.01 | Přečteno: 1389 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Sonda do hnojiště české spravedlnosti

Díky paní Jílková, že jste zařadila do Vašeho pořadu: MÁTE SLOVO, nejzávažnější téma a „zabodla vidle“ do hnojiště fungování všech orgánů, činných v trestním řízení, které (ne)fungují v souladu s Ústavou ČR.

24.3.2017 v 17:28 | Karma článku: 23.28 | Přečteno: 822 | Diskuse

Jitka Mikysková

Turecko už asi zapomnělo, jak se díky Trumanově doktríně dostalo do NATO

„...Nemám sebemenší pochybnosti o tom, že Rusko zamýšlí vpadnout do Turecka a zmocnit se tak průlivů z Černého do Středozemního moře. Do té doby, dokud Rusko nenarazí na železnou pěst, bude nazrávat nová válka.

24.3.2017 v 17:27 | Karma článku: 15.60 | Přečteno: 518 | Diskuse
Počet článků 294 Celková karma 33.22 Průměrná čtenost 1367

Jmenuji se Adam Mikulášek, jsem od narození nevidomý, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat tematiku zdravotně postižených, dlouhodobě nemocných, větší účast občanů na rozhodování a demokratizační procesy v této straně.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.